Uwaga, rodzice i opiekunowie! Wszystkich uczestników letnich obozów prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją, a także wypełnienie oświadczenia dotyczącego stanu zdrowia Waszego dziecka bądź dzieci. Oświadczenie znajdziecie tutaj - wydrukujcie je, wypełnijcie, podpiszcie i zabierzcie ze sobą.

Drodzy rodzice,

jak co roku zapraszamy dzieci i młodzież do naszego ośrodka na obozy jeździeckie oraz kursy z indywidualnymi zajęciami jeździeckimi. W tym roku, w jakże trudnym dla nas wszystkich czasie musimy wspólnie działać, aby wypoczynek w Toporzysku był bezpieczny i jednocześnie nadal przyjemny.

Czekaliśmy do ostatniej chwili z nadzieją, że część obostrzeń zostanie zniesiona lub zmieniona, i do ostatnich dni przeprowadzaliśmy szereg rozmów z Kuratorium Oświaty w Krakowie - Delegatura w Wadowicach i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Suchej Beskidzkiej by zorganizować jak najbezpieczniejszy wypoczynek.

W związku z tym prosimy o przygotowanie uczestników do nowych warunków związanych z sytuacją epidemiczną.

Zgodnie z zaleceniami punkt przyjęć obozu jeździeckiego oraz odbioru uczestników z obozu na zakończenie turnusu będzie znajdować się w namiocie na terenie parkingu, tak aby na teren obiektu mieli wstęp tylko uczestnicy obozu. Prosimy rodziców o zrozumienie i niewchodzenie na teren obiektu (uczestników będą zaprowadzać i odprowadzać wychowawcy). W związku z tym prosimy także, aby dopłacając do wypoczynku, mieli Państwo ze sobą gotówkę lub potwierdzenie wcześniej wykonanego przelewu (przypominamy, że przelewy wykonane w piątki, w soboty lub w niedziele księgują się dopiero w poniedziałek na naszym koncie). Nie będzie możliwości płacenia kartą tak jak było to możliwe wcześniej, kiedy przyjęcia odbywały się tradycyjnie na terenie obiektu. 

Turnusy w 2020 roku rozpoczynamy obiadem. Dlatego prosimy o przyjazd między 11.00 a 12.00. Pobyty turnusów również kończą się obiadem, dlatego rodziców prosimy o przyjazd między 12.00 a 13.00. Bardzo prosimy, aby przestrzegać tych godzin: ze względu na nałożone na nas obostrzenia epidemiologiczne, nie możemy wpuszczać osób innych niż obozowicze na teren Folwarku. 

Zwracamy się jednocześnie z prośbą, aby nie odwiedzać uczestników w trakcie turnusu. W wyjątkowych sytuacjach można się umówić na odwiedziny (po telefonicznym uzgodnieniu).

Chcąc zapewnić maksymalne bezpieczeństwo uczestnikom obozu, zmuszeni jesteśmy do wprowadzenia specjalnych zasad funkcjonowania w trakcie wakacji letnich.

Uczestnicy w obrębie grupy nie będą musieli nosić maseczek, chyba że rodzic/opiekun prawny będzie sobie tego życzyć. Zgodnie z zaleceniami jakie otrzymaliśmy, w przypadku kontaktu uczestników jednej grupy z uczestnikami innej grupy należy posiadać maseczkę lub zachować odpowiedni dystans. Rodzic/opiekun prawny musi zaopatrzyć dziecko w maseczki już przed przyjazdem na obóz jeździecki.

Personel ośrodka będzie na bieżąco dezynfekować pomieszczenia wspólne (świetlice, jadalnia i inne - zwłaszcza powierzchnie często dotykane jak klamki, poręcze itd.).

Prosimy o zabranie ze sobą własnych ręczników. W łazienkach będzie dostępny płyn do dezynfekcji oraz mydło antybakteryjne.

Posiłki będą wydawane w grupach, w których dzieci przebywają. W związku z tym, że nie mamy możliwości wydawania posiłków w formie bufetu, każdemu uczestnikowi będziemy komponować wybrany przez niego zestaw śniadań i kolacji po jego zgłoszeniu się do okienka. Analogicznie obiad będzie wydawany indywidualnie w okienku lub roznoszony przez nasz personel. Wszystkie dodatkowe przyprawy, serwetki itp. będą dostępne za pośrednictwem personelu.

W związku z zaistniałą trudną sytuacją nie przewidujemy niedzielnego wyjścia do kościoła. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w zorganizowanym wysłuchaniu Mszy Świętej radiowej.

Z tego samego powodu planowana wycieczka w góry zostanie zorganizowana w okolicy ośrodka - bez konieczności korzystania z transportu zbiorowego.

Sprzęt jeździecki (szczotki, ogłowia, siodła) będzie dezynfekowany przez instruktorów prowadzących zajęcia jeździeckie.

W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek objawów mogących świadczyć o ewentualnym zachorowaniu będziemy musieli w celach profilaktycznych odizolować uczestnika obozu w izolatce. Prosimy więc Państwa, aby w przypadku zaistnienia takiej sytuacji odebrać swoje dziecko w ciągu maksymalnie 12 godzin.

Prosimy też o zapoznanie się z załączonymi oświadczeniami, wypełnienie ich oraz podpisanie. Bez tego nie możemy przyjąć uczestnika na organizowany obóz.

Informujemy również, że cały ośrodek po wykwaterowaniu turnusu - w przeddzień zakwaterowania kolejnego turnusu - będzie dezynfekowany metodą elektrostatyki środkiem Aksjon Silver.

W związku z tym nie ma możliwości przyjazdu na turnus już dzień wcześniej tak jak było to możliwe w ubiegłych latach. Prosimy także, aby mimo tego, że jakiś uczestnik jest u nas zapisany na dwa turnusy pod rząd, wykwaterował się ze wszystkimi uczestnikami już w sobotę i by w niedzielę wrócił na przyjęcie nowego turnusu. Ośrodek, a w nim każdy pokój, musi zostać zdezynfekowany i wywietrzony. W szczególnych sytuacjach (duża odległość, nieobecność rodzica) prosimy o indywidualne uzgodnienia z kierownictwem obozu.

W związku z trudną sytuacją ograniczamy również pobyt na terenie obiektu osób trzecich, co wiąże się z niemożnością zamawiania jedzenia typu fast-food z pobliskich lokali. Postaramy się zapewnić wszystko co potrzeba uczestnikom (słodkości, napoje) w jednorazowych opakowaniach w obozowym sklepiku.

Z wyrazami szacunku

Dariusz Waligórski