W miniony weekend (1-2 sierpnia) w Facimiech Klub Jeździecki odbyły się Mistrzostwa Małopolski w Ujeżdżeniu na którym nie zabrakło naszych reprezentantów. Zawodnicy KS Bór pod okiem p. Aleksandry Adamczyk- Jabcoń rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych, wspierając się nawzajem. Przeczytajcie krótką relację z tego wydarzenia.


Najmłodszą uczestniczką naszej ekipy była debiutująca w zawodach, wspierana przez starszą część ekipy Lena Jendrysik, która szkoleniowo startowała w kategorii młodzików zajmując 7 miejsce. Kolejna, debiutująca nie jako zawodnik, ale jako para, była Hania Dziża pierwszy raz dosiadająca konia Benetton. Para ta z bardzo dobrymi wynikami, pochwałą od sędziów i uśmiechem na ustach wywalczyła w klasie Open 7 miejsce.

To nie koniec składu naszej ekipy. W kategorii Juniorzy Młodsi na dużych koniach Marysia Kulawiak wprowadziła w starty klacz Iza Boo. Klacz ta, debiutując w zawodach, swoim zaangażowaniem pokazała że był to strzał w dziesiątkę i tak w pięknym stylu zdobyły razem tytuł wicemistrzyni. Kolejna para, najstarsza w naszej ekipie, Junior Alicja Jędrocha debiutująca na siwym Manolo, pokazała temperament konia w najlepszej klasie jadąc zdecydowanie wymagające elementy. Para ta, podobnie jak młodsza koleżanka, wywalczyła tytuł wicemistrzyni regionu.

W Imieniu Trener ekipy należą się ogromne podziękowania za zdrową rywalizację, wspaniałą atmosferę, której nie byłoby bez niezawodnych rodziców zawodniczek. Gratulujemy zawodnikom, a przede wszystkim bliskiej nam Marcie Gąsienicy - Roj reprezentującej KJK Szary Michałowice za obronę tytułu w swojej kategorii oraz Agnieszce Helbik- Kuśmierz, debiutującej w klasie Grand Prix. W Imieniu całej ekipy dziękujemy przede wszystkim p. Dariuszowi Waligórskiemu za możliwość startu. Każdego dnia mocno trzymał on kciuki i wspierał ekipę. Dziękujemy także Gospodarzom KJ Facimiech za profesjonalne warunki dla uczestników i miłą atmosferę. Zmęczeni, ale zadowoleni młodzi dresażyści KS Bór Mistrzostwa Małopolski 2020 odkładają do wspomnień.