Drodzy! Jeśli wciąż nie macie zarezerwowanego miejsca na zimowych obozach w Folwarku Toporzysko, przychodzimy Wam z pomocą. Oto zestaw mocnych argumentów, które pozwolą przekonać nawet najbardziej nieprzekonanych rodziców czy opiekunów. I warto ich naprawdę przycisnąć – miejsca znikają, czas upływa i byłoby szkoda, gdybyśmy nie mogli się z Wami zobaczyć.

  

Argument #1 Wiemy, jak robić obozy

Obozy, letnie i zimowe, organizowane są w Folwarku Toporzysko blisko od 30 lat. To szmat czasu i blisko 60 edycji obozów, każdy z kilkoma turnusami, a na każdym turnusie kilkanaście młodych ludzi. Dla rodziców i opiekunów to bezcenne doświadczenie, które gwarantuje, że ich dziecko będzie pod dobrą opieką.

 

Argument #2 Nauka jeździectwa na najwyższym poziomie

Jeśli tylko Wasze dziecko uprawia jeździectwo, kocha konie lub chciałoby zacząć przygodę z tym pięknym, acz trudnym sportem – to Folwark Toporzysko i zimowe obozy Hibernatus są do tego najlepszym miejscem. Młodzi jeżdżą tu codziennie (nawet w dzień przyjazdu i wyjazdu), jazdy trwają godzinę zegarową i są pod opieką znakomitych instruktorek.

 

Argument #3 Profesjonalizm w jeździectwie

Folwark Toporzysko to uznana marka w świecie polskiego sportu konnego. To miejsce, które słynie z wysokiego poziomu nauczania. Tutaj wiedzą, jak zadbać o kursanta i zapewnić mu znakomite warunki do zdobywania kolejnych umiejętności w siodle. Profesjonalna infrastruktura pozwala na uprawianie jeździectwa o każdej porze roku i w każdych warunkach atmosferycznych. Każdy dzień zimowisk będzie wykorzystany maksymalnie na naukę i jazdy.

 

Argument #4 I narty, i konie

Wybierając się na zimowisko do Folwarku Toporzysko, nie trzeba wybierać między jazdą w siodle a jazdą na nartach. Jeśli Wasze dziecko ma także zamiłowanie do sportów zimowych i chce wykorzystać zimowisko na jazdę na nartach – znakomicie. Mamy w ofercie obozy jeździeckie, narciarskie oraz jeździecko-narciarskie.

 

Argument #5 Widoki zapierają dech w piersiach

Nasza lokalizacja to Podbabiogórze, przepiękny i wciąż mało znany zakątek Małopolski. A my jesteśmy w najbardziej uroczej części Podbabiogórza. Tuż przy olbrzymim, szumiącym lesie. Okna pokojów naszych obozowiczów wychodzą wprost na wiekowe drzewa. U nas nic nie przesłania widoku nieba, a wieczorem i nocą aż roi się na nich od gwiazd.

 

Argument #6 Wszędzie mamy blisko

Na konie? Blisko, stajnie są tuż-tuż przy ośrodku. Na narty? Blisko! W okolicy mamy aż 4 stoki narciarskie z pełną infrastrukturą niezbędną do uprawiania tego sportu. Na sanki, na spacer? Też blisko. Dookoła nas górek nie brakuje, są też piękne ścieżki spacerowe.

 

Argument #7 Zapewniamy dojazd

Jeśli mieszkacie daleko od nas i ewentualny transport Waszego dziecka byłby dla Was kłopotliwy, przychodzimy z pomocą. Możemy zapewnić przewóz obozowiczek i obozowiczów na trasie miasto zamieszkania – Folwark Toporzysko – miasto zamieszkania. Czyli mówiąc wprost, przywozimy oraz odwozimy Wasze pociechy.

 

Argument #8 Karmimy zdrowo i od serca

Wszystkie posiłki przygotowywane są na bieżąco w naszej kuchni. Zespół naszych wspaniałych kucharek wykorzystuje lokalne składniki i tylko sobie znane przepisy, aby na stoły w jadalni wjeżdżały zdrowe, sycące posiłki. Bez kłopotu przygotujemy także menu wegetariańskie dla uczestniczek oraz uczestników obozów.

 

Argument #9 Dbamy o zdrową atmosferę

Ale w ofercie mamy nie tylko zdrowe menu. Równie ważna jest dla nas pozytywna, serdeczna atmosfera. Z młodymi ludźmi spędzamy cały turnus i chcemy, aby wszyscy czuli się z nami dobrze. I jak do tej pory, patrząc na opinie naszych obozowiczów, całkiem nieźle się nam to udaje.

 

Argument #10 Wykorzystujemy każdą minutę

Nasze obozy – czy to wariant jeździecki, czy narciarski, czy jeździecko-narciarski – to nie tylko zajęcia w siodle czy na stoku. Przykładamy się do organizacji turnusów tak, żeby wszyscy świetnie się z nami bawili. Chcemy z pożytkiem wykorzystać tę młodzieńczą energię tkwiącą w obozowiczach. Dlatego nasi opiekunowie i wychowawcy tworzą bogaty program zajęć. Który to program następnie sumiennie realizują. Zajęcia sportowe, warsztaty kreatywne, pieczenie chleba w wiekowym piecu, robienie masła.

W programie mamy także kulig (jeśli pozwoli pogoda) i jazdę na sankach.