Zapraszamy do udziału w parkurach szkoleniowych! Nasze jeździeckie wydarzenie zaplanowaliśmy na weekend 27-28 kwietnia. Wzorcowa organizacja, inspirująca atmosfera i integracja w sportowym gronie - to możemy zagwarantować wszystkim uczestnikom!

Informacje ogólne

Gospodarz toru: (informacja zostanie zamieszczona w późniejszym terminie).

Termin: 27-28.04.2024 

Godzina: 9:00 (możliwa zmiana godziny rozpoczęcia w zależności od liczby zgłoszeń)

Miejsce: Folwark Toporzysko – duży plac 

Termin zgłoszeń: 21.04.2024 godz. 20.00 

Zgłoszenia na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prosimy o zapisywanie się do klas na oba dni, zmiana konkursów z soboty na niedzielę do godziny 17:00 bezpłatna.

 

Opłaty

Udział jednego konia - możliwe dwa przejazdy: 100 zł/dzień 

Boks: 250 zł 

Siano: balik 30zł 

Wszystkie zgłoszenia przyjmowane wyłącznie z potwierdzeniem opłaty przesłanym na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Boks w ramach ceny dostępny od piątku od godziny 15:00 do niedzieli do końca dnia.

Ilość miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejszą rezerwacje. 

 

Dane do przelewu

STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIEDZICTWA TOPO

KRS 0001004724

NIP: 5521733819

REGON 52376706000000

Siedziba i adres: Toporzysko 454, 34-240 Jordanów

Nr konta:

PKO BP 37 1020 1433 0000 1102 0204 8551

w tytule przelewu: „imię konia + imię oraz nazwisko zawodnika – parkury szkoleniowe + data” 

 

Klasy

  • LL -  50cm 
  • LL - 70cm 
  • LL -  90cm 
  • L - 100 cm
  • P  - 110 cm
  • N - 120 cm

Można zgłosić maksymalnie 2 przejazdy (w 1 lub 2 klasach). 

Bardzo prosimy zaznaczać wyłącznie 2 przejazdy na dzień w mailu zgłoszeniowym! 

Prosimy o zgłoszenie przejazdów na oba dni w mailu, zmiana w sobotę do godziny 17:00 nie wymaga dodatkowych opłat. 

 

Informacje dodatkowe

Wjazd na halę w piątek dla osób wynajmujących boksy możliwy w godzinach 15:00-19:00 

Opłata za boks obejmuje ściółkę słomianą. Ścielenie trocinami we własnym zakresie.

Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności w razie wypadków i zachorowań uczestników, luzaków, trenerów, koni na terenie ośrodka i w czasie transportu jak również w przypadku kradzieży, zniszczeń, pożarów i innych zdarzeń losowych.

Parkury szkoleniowe są otwartym treningiem, a nie zawodami jeździeckimi – organizator nie zapewnia opieki medycznej i weterynaryjnej w czasie ich trwania. 

Uczestników prosimy o posiadanie dowodu aktualnych szczepień koni oraz NNW uczestnika. Rezerwacja boksu niesie za sobą obowiązek wniesienia opłaty za boks. Zwolnienie z obowiązku wniesienia opłaty pod warunkiem wycofania rezerwacji przed upływem terminu zgłoszeń. Zgłoszenie na parkury szkoleniowe niesie za sobą obowiązek wniesienia opłaty za starty. Zwolnienie z obowiązku wniesienia opłaty pod warunkiem wycofania zgłoszenia przed upływem terminu zgłoszeń. 

Obowiązuje schludny strój jeździecki, zgodny z przepisami dyscypliny skoki przez przeszkody. 

Kamizelka ochronna obowiązkowa dla osób niepełnoletnich zgodnie z przepisami dyscypliny. Kask ochronny bezwzględnie obowiązkowy dla wszystkich uczestników. 

DOSTĘPNE ZAKWATEROWANIE NA MIEJSCU – FOLWARK TOPORZYSKO

REZERWACJE na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr telefonu: 018 287 38 32.

W zgłoszeniu proszę podać dokładne daty i liczbę osób korzystających z zakwaterowania oraz wyżywienia. 

Serdecznie zapraszamy! 

KODEKS POSTĘPOWANIA Z KONIEM

Polski Związek Jeździecki prosi wszystkie osoby zaangażowane w jakikolwiek sposób w sporty konne, o przestrzeganie poniżej przedstawionego kodeksu oraz zasady, że dobro konia jest najważniejsze. Dobro konia musi być zawsze i wszędzie uwzględniane w sportach konnych i nie może być podporządkowane współzawodnictwu sportowemu ani innym celom np. komercyjnym. 

1. Na wszystkich etapach treningu i przygotowań konia do startu w zawodach, dobro konia musi stać ponad wszelkimi innymi wymaganiami. Dotyczy to stałej opieki, metod treningu, starannego obrządku, kucia i transportu. 

2. Konie i jeźdźcy muszą być wytrenowani, kompetentni i zdrowi zanim wezmą udział w zawodach. Odnosi się to także do podawania leków i środków medycznych, zabiegów chirurgicznych zagrażających dobru konia lub ciąży klaczy, oraz do przypadków nadużywania pomocy. 

3. Zawody nie mogą zagrażać dobru konia. Wymaga to zwrócenia szczególnej uwagi na teren zawodów, powierzchnię podłoża, pogodę, warunki stajenne, kondycję koni i ich bezpieczeństwo także podczas podroży powrotnej z zawodów. 

4. Należy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić koniom staranną opiekę po zakończeniu zawodów, a także humanitarne traktowanie po zakończeniu kariery sportowej. Dotyczy to właściwej opieki weterynaryjnej obrażeń odniesionych na zawodach, spokojnej starości, ewentualnie eutanazji. 

 

5. PZJ zachęca wszystkie osoby działające w sporcie jeździeckim do stałego podnoszenia swojej wiedzy oraz umiejętności dotyczących wszelkich aspektów współpracy z koniem