Jest kilka powodów, by na zbliżające się Święto Niepodległości wybrać się do Folwarku Toporzysko.

Już 10 listopada w Jordanowie odbędzie się przygotowana przez lokalnych harcerzy gra miejska dla dzieci i młodzieży. Koncentruje się ona na odzyskiwaniu przez Polskę niepodległości, a jej nazwa brzmi "Dla naszej Biało-Czerwonej".

Nasz zaprzyjaźniony Szwadron Toporzysko w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego, którego rotmistrzem jest Gospodarz Folwarku, współorganizuje obchody Dnia Niepodległości w Jordanowie (dla niewtajemniczonych: to kilka minut jazdy samochodem z Folwarku). To tam w sobotę 11 listopada o 10.15 kawalerzyści przemaszerują z Kościoła Parafialnego pod Dąb Wolności, gdzie wspólnie z lokalnymi władzami złożą kwiaty. Zaprezentują także swoje kawaleryjskie umiejętności. Oczywiście, oglądać będzie można także nasze konie.

To nie wszystkie punkty uroczystych obchodów święta, zaplanowane w Jordanowie. Tego dnia odbędzie się także efektowna rekonstrukcja historyczna (10.30) oraz wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni z udziałem wspaniałego Chóru Bel Canto (11.00, Plan na Rynku w Jordanowie).

A po uroczystościach? Być może, po spotkaniu z naszymi końmi, sami nabierzecie ochoty na przejażdżkę lub trening. W takiej sytuacji zapraszamy Was do Folwarku, gdzie będziecie mogli z łatwością wdrożyć swój plan w życie. Niewykluczone, że tego dnia zechcecie wybrać się na dłuższy spacer. Dzień Niepodległości sprzyja rozmyślaniom, refleksjom i rozmowom nt. niełatwej polskiej historii - zwłaszcza z młodszym pokoleniem. Toporzyskie, głęboko szumiące lasy i tamtejsze ścieżki sprzyjają takim dyskusjom. Służymy Wam swoją okolicą, a po spacerze zapraszamy na świąteczny obiad. I skoro już jesteście w Toporzysku, to zostańcie z nami do niedzieli - by jeszcze trochę pojeździć konno, by jeszcze trochę pospacerować, by jeszcze trochę odpocząć.

Pełen program obchodów Święta Niepodległości w Jordanowie: