Witamy serdecznie

Folwark Toporzysko to miejsce łączące ludzi z pasją. Powstał ponad 20 lat temu, kiedy harcerze z Krakowa, wędrując po górach, spotkali na swojej drodze zaniedbaną gajówkę. Kryła się na brzegu lasu w przeuroczym miejscu. Gajówka została odremontowana i po kilku latach po raz pierwszy pojawiły się tam konie. Pierwszy obóz odbył się w 1993 roku. Od tamtej pory Folwark rozrasta się, by sprostać wymaganiom naszych klientów. Dzisiaj namioty zmieniły się w miłe pokoje wykończone drewnem, a błotnista łąka pełniąca funkcję ujeżdżalni - w profesjonalny hipodrom z podłożem kwarcowym i krytą ujeżdżalnię, ale magia i atmosfera miejsca pozostały niezmienne.

Podczas spotkań po latach wszyscy twierdzą, że najfajniej w Toporzysku było wtedy, gdy pojawili się tutaj po raz pierwszy. Ja myślę, że wszyscy najmilej wspominamy beztroską młodość i dlatego tamten czas wydaje nam się najprzyjemniejszy. Z młodych ludzi, którzy stawiali na Folwarku swoje pierwsze kroki w jeździe konnej wyrosły kadry instruktorów wyszkolenia podstawowego PZJ i profesjonalnie przygotowani opiekunowie młodzieży.

Każdy, kto nas odwiedzi, może być pewny, że przez wiele lat będzie do nas wracał, a swoją obecnością będzie budował historię tego miejsca. Napotka tu miłą rodzinną atmosferę schroniska górskiego i ludzi sobie podobnych, z którymi znajdzie wspólne tematy podczas wieczornych biesiad i po prostu odpocznie. Bo Folwark to miejsce zawdzięczające swój niepowtarzalny klimat ludziom, którzy go odwiedzają.

 

Uwaga - ośrodek jest zasilany w energię elektryczną z agregatu. Prąd nie jest dostępny przez całą dobę, z tego powodu polecamy zabrać ze sobą latarki.