Back to Top

Witamy na naszej stronie

Stadnina Koni w Toporzysku

Folwarczny Blog

Nasze konie – bohaterowie pierwszego planu

Folwark Toporzysko końmi stoi. Nie dość, że świetnie sprawdzają się przy nauce jazdy, zabierają Was na jazdy w teren, angażują się w hipoterapię, to jeszcze mają talent aktorski. Przekonaliśmy się o tym na planie zdjęciowym do kawaleryjskiego filmu „Ostatni Bój”. Nasi przyjaciele mieli do odegrania bardzo ważne role. Jak wywiązały się z aktorskiego zadania?

Czytaj więcej...

Dlaczego warto wybrać się na Toporiadę?

Październikowy weekend to czas, gdy do Folwarku zjadą się obozowiczki oraz obozowicze, którzy spędzili u nas wakacje. Ci, którzy byli na Toporiadzie rok temu, już nie mogą doczekać się powtórki. A dla tych, którzy jeszcze nie zaliczyli naszej młodzieżowej imprezy podajemy zestaw argumentów, dlaczego warto się do nas wybrać na weekend 19-21 października.

Czytaj więcej...

WWWW, czyli wakacyjny wypoczynek we wrześniu

Wrzesień w Folwarku jest tak piękny, tak zachwycający, tak uroczy, że postanowiliśmy się nim podzielić z Wami. Kto myślał, że wakacje to tylko lipiec i sierpień, ten był w błędzie. Przekonajcie się, że i wrzesień został wręcz stworzony do wakacyjnego wypoczynku.

Czytaj więcej...

Smartfon w dłoń – kamera, akcja, koń!

Drogie obozowiczki i mili obozowiczowie! Zapraszamy Was do współpracy przy realizacji filmu reklamowego Folwarku Toporzysko! Epickie dzieło, które oszołomi wszystkie Polki i Polaków nie powstanie bez Waszego udziału! Dlatego liczymy na Wasz odzew, Wasze zaangażowanie i Wasze filmiki!

Czytaj więcej...

Lato przyszło!

To nie tak, że nie lubimy wiosny. Będziemy za nią tęsknić aż do przyszłego roku. Ale póki jest z nami lato, to nie mamy powodów do narzekań.

Czytaj więcej...

Pierwsze folwarczne obozowiska

Zaczęły się obozy. Dla przypomnienia dodam, że był rok 1993. Jakże były te obozy odmienne od dzisiejszych, jakże odmienna była ich klientela. Nie było komfortowych pokojów z łazienkami, ubikacjami i prysznicem z ciepłą wodą, nie było krytej ujeżdżalni, oświetlenia maneżu i wielu, wielu innych rzeczy. W zasadzie nie było niczego.

Czytaj więcej...

Skąd konie w Toporzysku?

Miałem napisać o dużo wcześniejszych wydarzeniach, których miejscem była Gajówka, ale ponieważ wiele osób ciekawych jest, skąd się wzięły konie w Toporzysku, postanowiłem przyspieszyć opowieść w czasie. Korzystam więc z wynalazku Pana Herberta George’a Wellsa i ustawiam pokrętło w wehikule na rok 1993.

Czytaj więcej...

Duch w Gajówce!

Od czasu napisania przeze mnie pierwszego wspomnienia z serii Gajówka nie mogę się opędzić od pytań: Co z tym duchem? A czy to nie bujda? Kto go ostatnio widział? A kiedy w końcu o nim napiszę? Pierwotnie miałem w planie potrzymać Was jeszcze w niepewności, opowiadając o wielu bardziej realnych i „namacalnych” sprawach, takich jak obozy, ludzie gajówki, kłusownicy, no i oczywiście  - o koniach. Ale uległem namowom i „ab ovo” postanowiłem opisać to jedno z pierwszych „objawień” ducha Gajówki.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 5