Back to Top

Witamy na naszej stronie

Stadnina Koni w Toporzysku

Folwarczny Blog

WWWW, czyli wakacyjny wypoczynek we wrześniu

Wrzesień w Folwarku jest tak piękny, tak zachwycający, tak uroczy, że postanowiliśmy się nim podzielić z Wami. Kto myślał, że wakacje to tylko lipiec i sierpień, ten był w błędzie. Przekonajcie się, że i wrzesień został wręcz stworzony do wakacyjnego wypoczynku.

Czytaj więcej...

Smartfon w dłoń – kamera, akcja, koń!

Drogie obozowiczki i mili obozowiczowie! Zapraszamy Was do współpracy przy realizacji filmu reklamowego Folwarku Toporzysko! Epickie dzieło, które oszołomi wszystkie Polki i Polaków nie powstanie bez Waszego udziału! Dlatego liczymy na Wasz odzew, Wasze zaangażowanie i Wasze filmiki!

Czytaj więcej...

Lato przyszło!

To nie tak, że nie lubimy wiosny. Będziemy za nią tęsknić aż do przyszłego roku. Ale póki jest z nami lato, to nie mamy powodów do narzekań.

Czytaj więcej...

Pierwsze folwarczne obozowiska

Zaczęły się obozy. Dla przypomnienia dodam, że był rok 1993. Jakże były te obozy odmienne od dzisiejszych, jakże odmienna była ich klientela. Nie było komfortowych pokojów z łazienkami, ubikacjami i prysznicem z ciepłą wodą, nie było krytej ujeżdżalni, oświetlenia maneżu i wielu, wielu innych rzeczy. W zasadzie nie było niczego.

Czytaj więcej...

Skąd konie w Toporzysku?

Miałem napisać o dużo wcześniejszych wydarzeniach, których miejscem była Gajówka, ale ponieważ wiele osób ciekawych jest, skąd się wzięły konie w Toporzysku, postanowiłem przyspieszyć opowieść w czasie. Korzystam więc z wynalazku Pana Herberta George’a Wellsa i ustawiam pokrętło w wehikule na rok 1993.

Czytaj więcej...

Duch w Gajówce!

Od czasu napisania przeze mnie pierwszego wspomnienia z serii Gajówka nie mogę się opędzić od pytań: Co z tym duchem? A czy to nie bujda? Kto go ostatnio widział? A kiedy w końcu o nim napiszę? Pierwotnie miałem w planie potrzymać Was jeszcze w niepewności, opowiadając o wielu bardziej realnych i „namacalnych” sprawach, takich jak obozy, ludzie gajówki, kłusownicy, no i oczywiście  - o koniach. Ale uległem namowom i „ab ovo” postanowiłem opisać to jedno z pierwszych „objawień” ducha Gajówki.

Czytaj więcej...

Harcerskie wspomnienia Gajówki

„ …Nie ma już tej Gajówki. Gajówki w dolinie pośród pól, na skraju lasu, która tak cudownie pyszniła się ukryta za okalającymi ją grabami i lipami. Gajówki gościnnej dla dzikich zwierząt, które nierzadko obierały ją za swój dom. Ale żyje jeszcze bardzo dużo osób, które ją pamiętają, dla których była ostoją w zimowe wieczory, miejscem szczególnym, magicznym, gdzie w oderwaniu od codzienności betonowych murów Krakowa można było poczuć się wolnym, nieskrępowanym codziennymi kłopotami. …”

Czytaj więcej...

Sesja w siodle, czyli studenckie wakacje w Folwarku

Studentki i studenci każdego roku, dowolnego kierunku ze wszystkich uczelni w Polsce! Wszystkich Was zapraszamy na wakacyjny wypoczynek do Folwarku. Przygotowaliśmy dla Was cztery terminy turnusów, podczas których pojeździcie konno, zdobędzie okoliczne szczyty i dobrze sobie podjecie. Nic tak nie naładuje Waszych akumulatorów przed rokiem akademickim jak pobyt w Toporzysku.

Czytaj więcej...

Co ma dla nas maj?

Rozpoczynający się miesiąc oszołomi nas nie tylko słoneczną pogodą, najpiękniejszą wiosną na świecie i niekończącym się dobrym samopoczuciem. Maj to również moc atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla Was w Folwarku.

Czytaj więcej...

Konny maj-raj

Maj stoi pod znakiem konia, siodeł, podków, jazd. A przynajmniej u nas. Przekonajcie się, jak smakowite atrakcje przygotowaliśmy w tym miesiącu dla wszystkich miłośników tych pięknych zwierząt.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 5