Nasze noworoczne postanowienie numer jeden brzmi: „żeby się działo!” A ponieważ nie chcemy zostawiać wszystkiego w rękach losu, dlatego sami przygotowaliśmy całkiem interesujący plan na zbliżające się 365 dni. Znając życie, jesteśmy pewni, że to dopiero pierwsza wersja, która z czasem będzie się wzbogacać, pęcznieć, rosnąć, zwiększać się…

 

Styczeń - luty

Hibernatus! Zimowe ferie dla koniarzy i narciarzy

To oczywiście najważniejsze wydarzenie zimy. W te dni Folwark Toporzysko tętni życiem: nic dziwnego, skoro zjeżdża się do nas młodzież z całej Polski. Konie już zacierają kopyta na myśl o czekających ich codziennych jazdach. Mamy nadzieję, że uczniowie cieszą się tak samo. A ich rodzice nawet bardziej.

 

Luty

Walentynki

Tego dnia (lub w jego okolicach, bo w tym roku święto zakochanych wypada w samym środku tygodnia) staramy się o specjalną, uroczystą atmosferę. Po to, by odwiedzające nas pary, poczuły się tu jeszcze przyjemniej. Pomagają nam w tym uroczo szumiące pobliskie lasy, romantycznie prószący śnieg za oknem, trzaskające w kominku drewno, a jak wszystko dobrze pójdzie, to na zimowym niebie uśmiechnie się księżyc w pełni.

 

Marzec

Przywitanie wiosny

Nie mamy w pobliżu żadnej rzeki lub nawet cieku wodnego, by topić Marzannę, dlatego zimę żegnamy nieco sympatyczniej, bez zbędnej przemocy. Może też z tego powodu wiosna zagląda do nas łagodnie, przyjaźnie i niespiesznie, jak gdyby wiedziała, że w naszym Folwarku czas odgrywa drugorzędne znaczenie, a ona sama jest tutaj bardzo mile widziana. Dzięki temu możemy rozkoszować się spektaklem, jaki nam funduje na naszym odludziu: powolne budzenie się zieleni do życia, coraz śmielsze trele ptaków, systematycznie wydłużający się dzień czy też wreszcie równie regularnie wydłużające się słoneczne promienie, docierające na folwarczne pola i łąki. Jeśli chcecie zobaczyć, jak to wygląda w rzeczywistości, zajrzyjcie do nas w marcu.

 

Kwiecień – czerwiec

Weselny szał

W tym okresie spodziewamy się przynajmniej kilku weekendów, podczas których będziemy śpiewać z tłumem gości „gorzko, gorzko!”, łapać bukiet panny młodej czy wznosić toast pana młodego. Tak, to czas wesel. Nasz Folwark to wymarzone miejsce na taką imprezę dla wszystkich, którzy swoje wspólne życie pragnęliby rozpocząć w otoczeniu natury. Roztaczające się od nas widoki zachwycą nie tylko nowożeńców, ale i wszystkich gości. Nierzadko na weselną uroczystość decydują się u nas miłośnicy jazdy konnej, którzy w dniu swojego ślubu chcą połączyć swoją życiową pasję z… życiową miłością.

 

Czerwiec – sierpień

Kolonie w siodle

Od drugiej połowy czerwca do samiusieńkiego końca sierpnia królować będzie u nas młodzież. Młodzież z całej Polski. Młodzież, która na swoje wakacje czekała cierpliwie przez cały rok szkolny. Młodzież, która chce się wybawić, wyszaleć, odpocząć. Młodzież, która kocha ruch i jazdę konną. Młodzież, która nie chce zmarnować ani jednej minuty na nudę czy bezczynność.

Mimo że do wakacji jeszcze trochę, to my już wiemy, że konie zacierają kopyta. Sami wiecie czemu.

 

Październik

Gonitwa na Hubertusa

Ulubiona impreza wszystkich jeźdźców. To wtedy urządzamy pełną pozytywnych emocji tradycyjną gonitwę, podczas której można wykazać się doskonałymi umiejętnościami jeździeckimi. Dobra kondycja fizyczna też się przydaje, bo taka pogoń za uciekającym trwa kilka ładnych chwil. A jeśli jeszcze chce się wygrać, to trzeba dać z siebie naprawdę dużo.

Po tradycyjnej gonitwie urządzimy tak samo tradycyjną kolację, podczas której, przy wspólnym stole, nie tylko dzielimy się wrażeniami z zakończonego właśnie wydarzenia, ale także podsumujemy cały jeździecki sezon.

 

Grudzień

Sylwester z hukiem

To już chyba oczywiste, że rozpoczęty właśnie rok zakończymy sylwestrowym balem. Nie zaoferujemy Wam modnego DJa, nie zagwarantujemy wielotysięcznych tłumów. Ale w zamian możemy zapewnić Was, że będziecie się bawić w kameralnym, przyjaznym otoczeniu znajomych. Że pokażemy Wam fajerwerki z całej Małopolski. A pierwszego dnia Nowego Roku zabierzemy Was na tradycyjną przejażdżkę konną. A potem opowiemy, co przyszykowaliśmy Wam na 2019 rok…