Nie wiecie, co zrobić ze swoim 1%? No to przeczytajcie i zadecydujcie, czy nie warto przekazać go Klubowi Sportowemu "Bór" Toporzysko.

Dzięki nam niepełnosprawne dzieci, młodzież i dorośli mogą uczyć się emocji, doznawać nowych wrażeń, a także poprawiać swój stan zdrowia. Stajemy się ich przyjaciółmi i przekonujemy ich, że są najbardziej wartościowymi ludźmi na świecie.

 

Wozimy ich na swoich grzbietach, parskamy z sympatią, stukamy kopytami i pozwalamy głaskać się po grzywach.

Oddziałujemy na wszystkie zmysły niepełnosprawnych pacjentów. Budzimy pewność siebie i budujemy wartość. Umożliwiamy lepszą koncentrację, samokontrolę, pozwalamy lepiej zrozumieć własne potrzeby czy umiejętności. Zabieramy na świeże powietrze. Wywołujemy uśmiech i przynosimy radość.

Przynosimy także poprawę zdrowia: podnosimy ogólną sprawność fizyczną, normalizujemy napięcie mięśniowe. Poprawiamy koordynację zdolności motorycznych, ulepszamy przestrzenną orientację oraz normalizujemy czucie głębokie jak i powierzchniowe. Redukujemy zaburzenia emocjonalne. Stymulujemy pamięć, myślenie i mowę. Pomagamy w rozwoju percepcji wzrokowej i słuchowej. Inspirujemy do nabywania i doskonalenia nowych umiejętności.

Całkiem dużo jak na konie, nieprawdaż?

Udział w hipoterapii przynosi nam mnóstwo satysfakcji. Podpisujemy się pod tym zdaniem każdym ze swoich czterech kopyt. Ale to także całkiem ciężkie zadanie. By mieć siłę, musimy regularnie i niemało jeść. Czasem i nas bolą grzbiety, potrzebujemy więc masażu. Nie obejdziemy się bez wygodnych podków oraz siodeł.

 

Słowem, do hipoterapii trzeba mieć końskie zdrowie. A w tym pomoże nam Wasz 1%, który zdecydujecie się nam przekazać.

Klub Sportowy "Bór" Toporzysko jest organizacją pożytku publicznego, której można przekazać 1% podatku - wystarczy, że w rocznym zeznaniu podatkowym wpiszesz nasz numer KRS: 0000157505.