Rozpoczynający się miesiąc oszołomi nas nie tylko słoneczną pogodą, najpiękniejszą wiosną na świecie i niekończącym się dobrym samopoczuciem. Maj to również moc atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla Was w Folwarku.
Piąty miesiąc w roku nie mógł zacząć się bardziej błogo: możemy cieszyć się najdłuższą majówką w całej Europie (a może i na świecie – ale jesteśmy zbyt rozleniwieni majowym słońcem, by to zweryfikować). Wielkie odpoczywanie trwa także u nas. Mamy na myśli Majówkę: kumulację, czyli aż dziewięciodniowy relaks dla młodzieży. Pogodę mają zamówioną, a także codzienne jazdy konne. Dzięki temu mogą odpoczywać w siodle – coś, co także i my lubimy ponad wszystko.
Majówka impreza czeka również na nieco starszych. Od 31 maja do 3 czerwca będzie można zażyć u nas relaksu podczas Majówki wypoczynkowej. Szlaki turystyczne prowadzące na Babią Górę i Turbacz, trasy rowerowe i jeździeckie. Jazd konnych nikomu nie braknie, bo w wypadku deszczu zapraszamy Was na krytą ujeżdżalnię.
Ale na majowy błogą sjestę możecie przyjechać do nas kiedy tylko chcecie. Wiecie o tym, prawda? I nie musimy Was do tego zachęcać, przypominać, zapraszać?
Jak maj, to raj. Tak mogą pomyśleć sobie miłośnicy koni, widząc, jakie atrakcje przygotowaliśmy dla nich w tym miesiącu. Specjalnie z myślą o tej grupie osób ściągnęliśmy do Folwarku Toporzysko Jocelyn Danby. To uznana w świecie ekspertka, która jak mało kto zna się na trudnej sztuce dopasowywania siodła. I to właśnie tą trudno na co dzień dostępną wiedzą podzieli się z uczestnikami warsztatów. Odbędą się one 7-9 maja w naszych skromnych folwarcznych progach.
Ale to niejedyny zagraniczny gość, który zjawi się w Toporzysku w maju. Kilka dni później znów staniemy się polską stolicą podkuwaczy. To za sprawą warsztatów „Wykuj na blachę”, które poprowadzi – uwaga, uwaga! – pięciokrotny mistrz świata Steven Beane (FWCF). Towarzyszyć mu będzie Sam Brennan (DWCF). W programie przeważać będą zajęcia praktyczne, których kumulacją będzie próbny egzamin na podkuwacza koni przeprowadzony według Standardów Europejskiej Federacji Podkuwaczy.
Coś Was szczególnie zainteresowało? Chcielibyście skorzystać z którychś warsztatów? A może najpierw chcielibyście o coś dopytać? Jeśli tak, to dzwońcie (18 287 38 32) lub piszcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..