Studentki i studenci każdego roku, dowolnego kierunku ze wszystkich uczelni w Polsce! Wszystkich Was zapraszamy na wakacyjny wypoczynek do Folwarku. Przygotowaliśmy dla Was cztery terminy turnusów, podczas których pojeździcie konno, zdobędzie okoliczne szczyty i dobrze sobie podjecie. Nic tak nie naładuje Waszych akumulatorów przed rokiem akademickim jak pobyt w Toporzysku.

Nabierz sił przed rokiem akademickim:

 • jeździeckie zajęcia w plenerze
 • rącze konie
 • profesorska kadra instruktorów
 • zaliczenia na odznaki jeździeckie
 • wieczorne ogniska

 

Terminy sesji:

 • I: 2-8.09 
 • II: 9-15.09 
 • III: 16-22.09
 • IV: 23-29.09

 

Rozkład zajęć:

 • 4 posiłki dziennie (lepsze niż w stołówce)
 • 6 noclegów (wygodniej niż w akademiku)
 • 7 zajęć jeździeckich (możliwość wykupienia jazd dodatkowych) 
 • ubezpieczenie NNW

 

Profesorska kadra instruktorów jeździectwa

By zadbać o Twój poziom jeździeckich umiejętności, będziesz trenować pod okiem instruktorów wyszkolenia podstawowego PZJ oraz instruktorów rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna. To także czynni zawodnicy w dyscyplinie ujeżdżenia, skoków przez przeszkody, militari oraz jazdy w damskim siodle. 

 

Konie pierwsza klasa

Wypoczęte, zrelaksowane i przyjazne – takie są nasze konie. Dlatego jazda na nich będzie dla Ciebie samą przyjemnością. Zwierzęta z naszej stajni są zaprawione w treningach. Do Twoich umiejętności wybierzemy najodpowiedniejszego konia. A mamy z czego wybierać: jest ich blisko 50.

 

Europejski standard

Do Twojej dyspozycji będzie rozbudowana infrastruktura jeździecka: dwa place o podłożu kwarcowym (30x70m oraz 20x40m) i kryta ujeżdżalnia 24x48m. Jazdy podstawowe są organizowane w zespołach maksymalnie 6-osobowych (dla osób samodzielnie jeżdżących), a nauka na lonży prowadzona jest indywidualnie. Zajęcia w grupie trwają 60 min, a jednorazowa lekcja na lonży - 30 min. Jeźdźcy samodzielnie przygotowują konie do jazdy i rozsiodłują po jeździe (pod bacznym okiem instruktora, który pomaga w razie potrzeby).

 

W cieniu Babiej Góry

Nasz ośrodek położony jest z dala od wsi, na polanie w środku lasu. W bezpośredniej okolicy nie ma żadnych trucicieli, a płynące naszą doliną od Babiej Góry powietrze jest niezwykle czyste. Położenie w środku gór (Beskidu Makowskiego) daje możliwość organizowania niezapomnianych spacerów w terenie. Będziesz mieć blisko i na Babią Górę, i na Turbacz, i na Luboń Wielki. Jeśli lubisz górskie wycieczki – lepszej miejscówki nie znajdziesz.

 

Plan zajęć wypełniony po brzegi

Będąc u nas gościem możesz urozmaicić sobie czas przeróżnymi wypadami. Jedną z większych atrakcji będzie na pewno wycieczka do Energylandii (największego parku rozrywki w Polsce), do Krakowa, Zakopanego czy do skansenu w Sidzinie.

 

Zapomnij o stołówkowym jedzeniu

Podkarmimy Cię domowym, przygotowywanym na miejscu i przy użyciu lokalnych składników dań. Nasze panie kucharki słyną też na całą okolicę ze swojego drożdżowego ciasta, którego na pewno będzie można skosztować. Wieczorami można rozpalać ognisko i ładować akumulatory przed zbliżającym się rokiem akademickim.

 

Potrzebujesz więcej informacji?

Dzwoń 18 287 38 32 lub pisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Koszt pobytu: 800 zł, zaliczka: 250 zł

 

Koniecznie wypełnij dokumenty niezbędne do zgłoszenia się na turnus:

 

Dane do przelewu:

Folwark Toporzysko Dariusz Waligórski

34-240 Jordanów, Toporzysko 454

PKO BP 85 1020 3466 0000 9802 0041 3005

 

Uwaga - ośrodek jest zasilany w energię elektryczną z agregatu. Prąd nie jest dostępny przez całą dobę, z tego powodu polecamy zabrać ze sobą latarki.