Wrzesień w Folwarku jest tak piękny, tak zachwycający, tak uroczy, że postanowiliśmy się nim podzielić z Wami. Kto myślał, że wakacje to tylko lipiec i sierpień, ten był w błędzie. Przekonajcie się, że i wrzesień został wręcz stworzony do wakacyjnego wypoczynku.

Podczas jednego z leniwych popołudniowych dni wpadliśmy na pomysł napisania Wam, dlaczego to wrzesień jest miesiącem idealnym dla tych, którzy chcieliby odpocząć, a wciąż mają taką możliwość. Bo nie wykorzystali urlopu, bo szef nie pozwolił wyjechać na wypoczynek albo – wciąż są studentami, którzy we wrześniu wciąż nie muszą myśleć o zajęciach na uczelni.

W tym celu przygotowaliśmy wykaz najważniejszych argumentów przemawiających za przyjazdem do Folwarku właśnie w tym czasie.

 

#1 – Więcej przestrzeni

Kto marzy o ciszy na szlakach turystycznych, o wędrówce w samotności, o przemierzaniu kolejnych kilometrów bez napotykanych po drodze mniejszych lub większych grup turystów, ten koniecznie powinien odwiedzić Folwark we wrześniu. Na szlaki turystyczne wychodzi się u nas niemalże zaraz po przekroczeniu progu i dojść można nimi wszędzie, na każdy okoliczny szczyt, przełęcz lub polanę.

 

#2 – Zabawy ze światłem

Nie wiemy, jak to się dzieje, ale najcudowniejsze zdjęcia niemal zawsze pochodzą z września właśnie. Wydaje się, że wystarczy wyjść z aparatem na pobliskie pole, łąkę lub dowolne wzgórze, by o każdej porze dnia strzelić zdjęcie będące ozdobą każdego albumu. I takiego tradycyjnego, i tego instagramowego, i tego facebookowego.

 

#3 – Tajemniczość

Nad ranem – mgły unoszące się nad zboczami i strzegące wejścia do lasu. Wieczorami – delikatna szarzyzna, zmiękczająca kontury i sprawiająca, że rzeczywistość nabiera nieco innego kształtu. Takich wrażeń nie zapewni Wam ani lipiec, ani sierpień.

 

#4 – Niebo

Kto lubi obserwować niebo, przyglądać się planetom oraz śledzić ruch gwiazd, ten we wrześniu będzie wielce ukontentowany nadarzającymi się okolicznościami. Pod warunkiem, że przyjedzie do Folwarku. Po pierwsze, tutejsze niebo ogląda się znakomicie, gdyż żadne sztuczne światła nie przeszkadzają w podziwianiu tego, co hen wysoko w górze. Po drugie, wrzesień to miesiąc planet-olbrzymów. 21 września przypadają aż dwie opozycje wielkich, gazowych planet: Jowisza i Uranu. obiekty te znajdują się najbliżej Ziemi i przeciwstawnie do Słońca, dzięki czemu warunki do ich obserwacji stają się najlepsze. Jowisz i Uran są więc planetami widocznymi całą noc. To również znakomity okres do obserwacji Merkurego.

 

#5 – Grzyby

Cóż tu dodać więcej… Wrzesień to wysyp grzybów w naszych lasach. A że lasy mamy czyste, to i zdrowych grzybów nie braknie. Borowików, podgrzybków, opieniek, kozaków, prawdziwków… Nic, tylko brać koszyk, kozik, kalosze i – do lasu!

 

#6 - Konie

Konie we wrześniu są tak samo dobre jak w każdym innym miesiącu. Albo inaczej: jazda konna jest zawsze znakomitym rozwiązaniem. A że my mamy do dyspozycji blisko 50 koni oraz krytą ujeżdżalnię, to u nas można trenować i cieszyć się jazdą w siodle bez względu na pogodę.

 

Jeśli nasze argumenty Was przekonują, to przyjrzyjcie się bliżej naszej wrześniowej ofercie, czyli Sesji w siodle.