Wspólnie z wieloma polskimi kawalerzystami podjęliśmy się nie lada wyzwania: chcemy zrobić film o bohaterach z Pułku 3 Strzelców Konnych. Wygląda na to, że Waszego wsparcia się nie obejdzie. Uruchomiliśmy zbiórkę na PolakPotrafi.pl. Prosimy Was o pomoc i przedstawiamy mocne argumenty, dlaczego warto pomóc nam choćby złotówką.

 Argument #1 Upamiętnicie polskich bohaterów

Kawalerzyści z Pułku byli jednostką, która najdłużej ze wszystkich polskich formacji stawiała czoła Wehrmachtowi podczas kampanii jesiennej 1939 r. Żołnierze P3SK jako ostatni schodzili z pola boju. Ich opór trwał 33 dni, do 6 października 1939 r. W tym czasie przeszedł morderczy szlak bojowy, o którym więcej możecie przeczytać tutaj.

Czy tak dzielna postawa nie zasługuje upamiętnienie? Zasługuje. Lecz zamiast pomnika chcemy zrealizować film, który poruszy emocjami i sprawi, że postacie kawalerzystów staną się pełnokrwistymi osobami. Takimi, z którymi możecie się utożsamiać, takimi, których możecie podziwiać i takimi, których zapamiętacie.

 

Argument #2 Wzbogacicie polską historię

Wszyscy pamiętamy najważniejsze daty z naszej historii. Ale dzieje Polski to przecież także cały ogrom pasjonujących, wzruszających, niewiarygodnych epizodów, o których wie znikoma część społeczeństwa. A szkoda. Świadomość bohaterskich czynów i godnych naśladowania postaw byłaby dla wielu Polaków budująca. Napawałaby dumą.

Realizowany przez nas film służyć ma właśnie zapełnieniu luk. Przybliżeniu waleczności i odwagi kawalerzystów. Atrakcyjna filmowa forma to najodpowiedniejsza metoda na przyciągnięcie uwagi odbiorców. Dzięki Waszemu zaangażowaniu w zbiórkę będzie można uczynić historię Polski jeszcze ciekawszą, jeszcze różnorodniejszą, jeszcze bogatszą.

 

Argument # Obejrzycie emocjonujący film

To bardzo ważne: nasz film „Ostatni Bój” to emocjonująca opowieść o historii. Nie robimy filmu wyłącznie dokumentalnego. Nie robimy filmu wyłącznie historycznego. W filmie wykorzystujemy absolutnie unikalne, niedostępne nigdzie indziej i prezentowane po raz pierwszy materiały archiwalne: osobiste wypowiedzi kawalerzystów-weteranów. Ich wspomnienia z września 1939 r. Kręcimy sceny z udziałem aktorów, koni, statystów. Stawiamy na wierność faktów, ale pamiętamy o emocjach, towarzyszących żołnierzom: strachu, nadziei, radości, przygnębienia. Chcemy, by podobne wrażenia towarzyszyły Wam – widzom, którzy podczas seansu będą rzeczywiście przeżywać to, co dzieje się na ekranie. To, co wydarzyło się 79 lat temu.

 

Przekonaliśmy Was? Jeśli tak, to kliknijcie tu i wesprzyjcie nas dowolną kwotą.