Zadbaj o swój budżet, popraw jeździeckie umiejętności, nabierz sił przed rokiem akademickim. We wrześniu Folwark Toporzysko otwiera się na studentów! Specjalna oferta w specjalnej zawiera 6 noclegów w naszym zadbanym ośrodku, 4 posiłki dziennie oraz – uwaga, uwaga! – aż 7 zajęć jeździeckich pod okiem przyjaznych instruktorów. Nie będziemy pisać o pięknych widokach, ciszy i spokoju oraz o świeżym powietrzu, bo to znane już zalety Folwarku Toporzysko.

 

Pobyt na bogato

Za niewielką kwotę otrzymujecie wyposażony na maksa pakiet wypoczynkowy. W naszej stajni czeka na Was ponad 50 koni, na których możecie trenować w plenerze (dwa place o podłożu kwarcowym 30x70m oraz 20x40m) lub na krytej ujeżdżalni (24x48m).

Nakarmimy Was od rana do wieczora. Wszystkie posiłki przygotowujemy w naszej kuchni, korzystając wyłącznie z lokalnych składników i okolicznych dostawców. Nasze kucharki wiedzą, jak dogodzić każdemu podniebieniu, a ich ciasto drożdżowe zyskało już miano kultowego wśród odwiedzających nas gości.

Zapewniamy też bogactwo doznań estetycznych. Wystarczy Wam rzut oka z Waszego przytulnego pokoju, by zachwycić się morzem lasu szumiącego tuż-tuż za oknem. Bez trudu dostrzeżecie od nas Babią Górę oraz okoliczne szczyty. A wędrówki niekończącymi się leśnymi ścieżkami dostarczą niezapomnianych wrażeń oraz wspomnień. Wspomnień przede wszystkim malowniczych.

 

#LevelExpert

Czekają na Was instruktorzy wyszkolenia podstawowego PZJ oraz instruktorzy rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna – osoby szkolące się systematycznie pod nadzorem instruktora sportu Katarzyny Waligórskiej oraz trenera Jacka Wodyńskiego. Nasi instruktorzy są czynnymi zawodnikami w dyscyplinie ujeżdżenia, skoków przez przeszkody, militari oraz jazdy w damskim siodle.

Nie chcemy się chwalić, ale warto zaznaczyć, że od wielu lat jesteśmy kuźnią kadr dla licznych ośrodków jeździeckich w całej Polsce. Być może w swoich macierzystych ośrodkach spotkaliście instruktorów, którzy szkolili się właśnie u nas.

Nasza kadra bez kłopotu przygotuje Was do egzaminów na odznaki jeździeckie PZJ. W Folwarku możecie przystąpić do egzaminów na odznaki jeździeckie PZJ oraz odznakę „Jeżdżę Konno”. Chętni mogą także uzyskać odznakę „Konno przez Podbabiogórze”.

 

Szczęśliwe konie

Znacie BoJack Horsemana? Zaznaczamy na wstępie: nasze konie nie mają nic wspólnego z tym przygnębionym, zdesperowanym, mrocznym typem.

W naszej stajni żyją sobie szczęśliwie kucyki i duże konie o różnym temperamencie. Wszystkie bardzo dobrze wyszkolone, ponieważ na co dzień pracują z nimi nasi instruktorzy. Każdy z naszych koni ma określony limit godzin pracy. Dzięki temu są wypoczęte, zrelaksowane i chętne do pracy. Nie ma znaczenia, na jakim etapie nauki jesteście– u nas znajdziecie konia idealnie pasującego do waszego poziomu.

 

Wzorowa organizacja

Jazdy podstawowe organizujemy w zespołach maksymalnie 6-osobowych (dla osób samodzielnie jeżdżących), a nauka na lonży prowadzona jest indywidualnie. Zajęcia w grupie trwają 60 min, a jednorazowa lekcja na lonży - 30 min. Jeźdźcy samodzielnie przygotowują konie do jazdy i rozsiodłują po jeździe (pod bacznym okiem instruktora, który pomaga w razie potrzeby).

Już od pierwszego dnia zostaniecie przydzieleni do grup z jeźdźcami o podobnym poziomie umiejętności, by zajęcia były jak najbardziej efektywne.

Chcecie pomagać w pracach stajennych? Żaden problem. Chętni zgłaszają się i mają możliwość karmienia koni, wypuszczania ich na wybieg, opiekowania się starszymi końmi w stajni.

Każdego dnia odbywają się zajęcia teoretyczne z instruktorem. Zadaniem tych spotkań jest przygotowanie do teoretycznego egzaminu na odznakę jeździecką. W czasie gdy jedna część uczestników bierze udział w zajęciach teoretycznych, druga grupa ma zajęcia praktyczne z koniem: powożenie na sucho, lonżowanie, woltyżerka.

 

W bonusie

Będąc u nas gościem możecie urozmaicić sobie czas różnymi wycieczkami w mniej lub bardziej bliskie miejsca. Jedną z większych atrakcji będzie na pewno wycieczka:

 • do ENERGYLANDII (największego Parku Rozrywki w Polsce, oferującego kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów, przeznaczonego dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. W Energylandii, kupując jeden bilet wstępu, możesz korzystać z wszystkich urządzeń i atrakcji, do woli i bez limitu. Cena biletu ok 100 zł),
 •  do Krakowa (zwiedzanie Drogi Królewskiej, zabytkowych kościołów czy Rynku Głównego wraz z Sukiennicami),
 •  do Zakopanego (Krupówki ze swoimi klimatycznymi knajpkami, mnóstwem sklepików i dorożkami)
 • do skansenu w Sidzinie.

Więcej propozycji:

 

TERMINY TURNUSÓW „STUDENCKIEGO TOPORZYSKA 2021”:

 • I  5 - 11 września
 • II  12 - 18 września 
 • III  19 - 25 września
 • IV  26 września -  2 października

 

KOSZT: 1 100 zł (pokoje dwuosobowe)

Wysokość zaliczki: 250 zł

 

 Koniecznie wypełnijcie dokumenty niezbędne do zgłoszenia się na turnus:

 

Dane do przelewu:

Folwark Toporzysko Dariusz Waligórski

34-240 Jordanów, Toporzysko 454

PKO BP 85 1020 3466 0000 9802 0041 3005

Potrzebujecie więcej informacji?

Dzwońcie: 18 287 38 32

Piszcie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Uwaga - ośrodek jest zasilany w energię elektryczną z agregatu. Prąd nie jest dostępny przez całą dobę, z tego powodu polecamy zabrać ze sobą latarki.

 

WCZASY W SIODLE DLA STUDENTÓW

 • 6 noclegów
 • 4 posiłki dziennie
 • 7 zajęć jeździeckich (dla chętnych możliwość wykupienia jazd dodatkowych)
 • ubezpieczenie NNW