Zapraszamy na letnie obozy jeździeckie „Osiodłaj swoje marzenia” organizowane w Folwarku Toporzysko.

Obozy Jeździeckie Letnie- Folwark Toporzysko

Bezpieczeństwo, nauka, zabawa. Tym charakteryzują się obozy jeździeckie w Ośrodku Jazdy Konnej w Toporzysku. Zapewniamy doskonałą opiekę, zarówno wychowawczą, jak i instruktorską, a przede wszystkim dobrze wyszkolone konie. Bogaty program zajęć nie pozwoli Państwa dzieciom na nudę. Przyjedźcie, zobaczcie, przekonajcie się, że wiemy na czym polega doskonale zorganizowany wypoczynek. Miejsce o niezwykłym klimacie, pyszne jedzenie, wykwalifikowana kadra, fantastyczne konie czekają na każdego! W 2021 roku mamy dla Was także dodatkowy turnus na przełomie sierpnia i września. 

Dlaczego warto wysłać Wasze dziecko właśnie na letnie obozy jeździeckie w Folwarku Toporzysko?

Kadra instruktorska

Dla Państwa dziecka nie ma lepszego miejsca do nauki jazdy konnej. Pracują u nas instruktorzy wyszkolenia podstawowego PZJ oraz instruktorzy rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna – osoby szkolące się systematycznie pod nadzorem instruktora sportu. Nasi instruktorzy są czynnymi zawodnikami w dyscyplinie ujeżdżenia, skoków przez przeszkody, militari oraz jazdy w damskim siodle. Nasz Ośrodek od wielu lat jest kuźnią kadr dla licznych ośrodków jeździeckich w całej Polsce. Często spotykacie w swoich macierzystych ośrodkach jeździeckich instruktorów, którzy szkolili się właśnie u nas.

Konie

W naszej stajni czekają na Państwa kucyki i duże konie o różnym temperamencie. Wszystkie bardzo dobrze wyszkolone, ponieważ na co dzień pracują z nimi nasi instruktorzy. Każdy z naszych koni ma określony limit godzin pracy. Powoduje to, że konie, z którymi będą miały kontakt Państwa dzieci, są wypoczęte, zrelaksowane i chętne do pracy. Nie ma znaczenia, na jakim etapie nauki jest Państwa dziecko – u nas znajdzie konia idealnie pasującego do jego poziomu.

Obozy Jeździeckie Letnie- Folwark Toporzysko

Możliwość zdobycia odznaki jeździeckiej PZJ

Nic więc dziwnego, że udział w naszym wakacyjnym obozie doskonale przygotowuje do egzaminów na brązową odznakę jeździecką oraz odznakę "Jeżdżę konno". W ośrodku można przystąpić do egzaminu na: odznaki jeździeckie PZJ oraz odznakę „Jeżdżę konno”.

Obozy Jeździeckie Letnie- Folwark Toporzysko

Rzetelnie prowadzone zajęcia jeździeckie

Nasz ośrodek dysponuje rozbudowaną infrastrukturą jeździecką. Do dyspozycji mamy dwa place o podłożu kwarcowym (30x70m oraz 20x40m), a także dwie kryte ujeżdżalnie 24x48m. Położenie w środku gór (Beskidu Makowskiego) daje możliwość organizowania niezapomnianych spacerów w terenie. Nasi podopieczni pozostają pod opieką instruktora od rozpoczęcia przygotowywania konia do jazdy, przez samą jazdę, aż po bezpieczne odprowadzenie wierzchowca do stajni. Jazdy podstawowe są organizowane w zespołach maksymalnie 6-osobowych (dla osób samodzielnie jeżdżących), a nauka na lonży prowadzona jest indywidualnie. Zajęcia w grupie trwają 60 min, a jednorazowa lekcja na lonży - 30 min. Podczas zajęć podstawowych osoby deklarujące chęć podejścia do egzaminu na brązową odznakę PZJ mogą szlifować elementy czworoboku oraz parkuru do wysokości 70 cm. Podczas obozów istnieje także możliwość sportowych jazd skokowych o wysokościach przeszkód powyżej 70 cm w ramach indywidualnych zajęć dodatkowych. Treningi te dedykowane są uczestnikom posiadającym odznakę brązową oraz deklarujących chęć podejścia do egzaminu na odznakę srebrną.

Jeźdźcy samodzielnie przygotowują konie do jazdy i rozsiodłują po jeździe (pod bacznym okiem instruktora, który pomaga w razie potrzeby).

Uczestnicy naszych obozów już od pierwszego dnia są przydzieleni do grup, łączących jeźdźców o podobnym poziomie umiejętności, by zajęcia były jak najbardziej efektywne.

Bogaty program zajęć pozajeździeckich

Naszą tradycją jest dobrowolny udział dzieci i młodzieży w zajęciach, a program pobytu budowany jest przy ich współudziale. Podczas zajęć staramy się wykorzystać piękną okolicę naszego ośrodka. Wyjścia nad strumyk i krótkie spacery to codzienność. Podczas pobytu wychodzimy na przynajmniej jedną wycieczkę w góry (Hala Krupowa, Luboń Wielki). Wieczorami organizujemy ogniska lub nocne gry terenowe, takie jak świetlik czy komandos. Na terenie ośrodka dysponujemy boiskiem do siatkówki plażowej oraz łąkami, na których opiekunowie przeprowadzają zawody sportowe. Stoi także u nas chałupa w stylu orawskim, gdzie organizujemy zajęcia z pieczenia chleba oraz wyrobu masła i białego sera. U nas nikt się nie nudzi, zawsze jest co robić.

Niezapomniane noce i pyszne jedzenie.

Nasz ośrodek położony jest z dala od wsi, na polanie w środku lasu. W bezpośredniej okolicy nie ma żadnych trucicieli, a płynące naszą doliną od Babiej Góry powietrze jest niezwykle czyste. To powoduje, że u nas można naprawdę odpocząć.

 Na terenie ośrodka mamy własną kuchnię, w której Panie kucharki przygotowują domowe posiłki, uwzględniając upodobania naszych gości. Największym powodzeniem cieszą się oczywiście naleśniki, racuchy czy ryż z borówkami, ale i zwolennicy solidnej porcji mięsa będą usatysfakcjonowani. Zaś dla tych, którzy mięsu mówią zdecydowane „nie”, przygotowujemy posiłki wegetariańskie.

Obozy Jeździeckie Letnie- Folwark Toporzysko

Doświadczenie

Ponad 30 lat organizacji wakacji, zielonych szkół oraz kursów to najlepsza rekomendacja. Rzadko który ośrodek w Polsce może pochwalić się równie wielkim doświadczeniem. My się już nie uczymy- my po prostu wiemy, „jak to się robi”. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna, jaką dysponujemy, jest pełna pomysłów. Nie powielamy schematów – my stawiamy na ciągły rozwój i dostosowujemy się do oczekiwań dzieci i młodzieży „ładujących u nas akumulatory” na nowy rok szkolny. Oferujemy wiele zajęć tematycznych, nie tylko z jeździectwa i opieki nad końmi. Nasze zajęcia pozajeździeckie to między innymi: wiedza o kawalerii i historia jazdy polskiej na tle wydarzeń historycznych, gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu (podchody i gry terenowe), zajęcia plastyczne, imprezy integracyjne (ogniska, grill, dyskoteki).

   

Dodatkowy turnus

Także w 2023 roku wydłużamy wakacje - z przodu i z tyłu. Organizujemy dwa dodatkowe turnusy w czerwcu oraz jeden w terminie 27 sierpnia - 2 września. Ten ostatni to turnus szczególny. Kierujemy go do młodzieży oraz osób pełnoletnich. Podczas turnusu zapewniamy Wam zakwaterowanie, wyżywienie, NNW, jedne zajęcia jeździeckie dziennie, teorię jazdy konnej, zajęcia pozajeździeckie. 

 

 

 

Studenckie turnusy jeździeckie

Jak się okazuje, z miłości do Folwarku Toporzysko się nie wyrasta. Ci z Was, którzy byli u nas na młodzieżowych obozach, a już dorośli - chcą do nas wracać. Przyjeżdżać chce też do nas coraz więcej studentów. Dlatego we wrześniu startujemy ze studenckimi turnusami jeździeckimi. To nasza propozycja dla młodych ludzi, aby wypoczęli u nas w spokoju i nabrali sił przed rozpoczynającym się w październiku roku akademickim.

 

Uwaga! Mamy też zaproszenie dla bardziej zaawansowanych młodych jeźdźców - to letnie kursy z indywidualnymi zajęciami. Naszą ofertę kierujemy do tych z Was, którzy posiadają minimum brązową odznakę jeździecką. 

 

By zapisać swoje dziecko na obóz w Folwarku Toporzysko wystarczy:

 • wstępne zgłoszenie mailowe lub telefoniczne i podanie danych dziecka oraz wariantu obozu
 • wysłanie do Folwarku wypełnionej umowy w dwóch egzemplarzach (jeden podpisany przez nas egzemplarz odeślemy)
 • wpłacenie opłaty gwarancyjnej w wysokości 750 zł (do 2 tygodni od dnia wstępnego zgłoszenia)
 • wpłacenia pozostałej kwoty za obóz (najpóźniej w dniu rozpoczęcia turnusu)
 • dostarczenie karty kwalifikacyjnej oraz oświadczenia nt. COVID-19 (najpóźniej w dniu rozpoczęcia obozu).

 

Letnie obozy jeździeckie - terminy turnusów 2023:

obóz rekreacyjny:

 • turnus 00 - 11-17.06
 • turnus 0 – 18-24.06
 • turnus 1 – 25.06 – 08.07
 • turnus 1A – 25.06 – 01.07
 • turnus 1B – 02.07 – 08.07
 • turnus 2 – 9-22.07
 • turnus 2A – 09-15.07
 • turnus 2B – 16-22.07
 • turnus 3 – 23.07-05.08
 • turnus 3A – 23-29.07
 • turnus 3B – 30.07-05.08
 • turnus 4 – 06-19.08
 • turnus 4A – 06-12.08
 • turnus 4B – 13-19.08
 • turnus 5 – 20.08 – 02.09
 • turnus 5A – 20-26.08
 • turnus 5B – 27.08- 02.09

 

 Letnie obozy jeździeckie - koszt obozów w 2023*:

rekreacyjne 14-dniowe: turnus I (25.06 – 08.07), turnus II (9-22.07), turnus III (23.07-5.08), turnus IV (6-19.08), turnus V (20-26.08):

 • pokój 2-osobowy - 4 300 zł
 • pokój 3-osobowy - 4 250 zł
 • pokój 4-osobowy – 4 200 zł
 • "studio" s3 i s4 – 4 200 zł
 • "studio" s5 i s6 – 4 100 zł

 

rekreacyjne 7-dniowe turnusy (wszystkie z oznaczeniem A bądź B)

 • pokój 2-osobowy – 2 400 zł
 • pokój 3-osobowy – 2 350 zł
 • pokój 4-osobowy – 2 300 zł
 • "studio" s3 i s4 – 2 300 zł
 • "studio" s5 i s6 – 2 200 zł

Płać mniej za nasze letnie obozy:

 • w przypadku przyjazdu rodzeństwa, zniżka za drugie dziecko 5% taniej;
 • przy zaliczce 750 złotych do końca marca rabat 5%;
 • 1 dodatkowa jazda gratis przy poleceniu WAKACJE 2023 (i wskazaniu nazwiska) osoby, która przyjedzie pierwszy raz dzięki niej

UWAGA ! – dotyczy obozów 14- i 7-dniowych. W ich cenę obozów wliczono możliwość korzystania z basenu pod nadzorem ratownika, w przypadku braku możliwości uruchomienia basenu z przyczyn niezależnych od nas (obostrzenia sanitarne) kwota odpłatności zostanie pomniejszona o 150 PLN

 

Turnusy w 2023 roku rozpoczynamy obiadem. Dlatego prosimy o przyjazd między 11.00 a 12.00. Pobyty turnusów również kończą się obiadem, dlatego rodziców prosimy o przyjazd między 12.00 a 13.00. Bardzo prosimy, aby przestrzegać tych godzin. 

 

  Koniecznie wypełnijcie dokumenty niezbędne do zgłoszenia obozowicza:

 

Opłata gwarancyjna 750 zł tytułem: Wakacje 2023/ Nazwisko Imię dziecka/ Wariant obozu/ Nr Turnusu np. Wakacje2023/ Jan Kowalski/ Wariant jeździecki/I

*)  w cenę obozów wliczono możliwość korzystania z basenu pod nadzorem ratownika, w przypadku braku możliwości uruchomienia basenu z przyczyn niezależnych od nas (obostrzenia sanitarne) kwota odpłatności zostanie pomniejszona o 150 PLN. Basen nie jest wliczony w turnus dodatkowy ani w turnusy 0 bądź 00.

 

Dane do przelewu:

Folwark Toporzysko Dariusz Waligórski

34-240 Jordanów, Toporzysko 454

PKO BP 85 1020 3466 0000 9802 0041 3005

Potrzebujecie więcej informacji? Skontaktujcie się z nami telefonicznie 18 287 38 32 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Uwaga - ośrodek jest zasilany w energię elektryczną z agregatu. Prąd nie jest dostępny przez całą dobę, z tego powodu polecamy zabrać ze sobą latarki.