Zapraszamy na obozy jeździeckie „Osiodłaj swoje marzenia”

Obozy Jeździeckie Letnie- Folwark Toporzysko

Bezpieczeństwo, nauka, zabawa. Tym charakteryzują się obozy jeździeckie w Ośrodku Jazdy Konnej w Toporzysku. Zapewniamy doskonałą opiekę, zarówno wychowawczą, jak i instruktorską, a przede wszystkim dobrze wyszkolone konie. Bogaty program zajęć nie pozwoli Państwa dzieciom na nudę. Przyjedźcie, zobaczcie, przekonajcie się, że wiemy na czym polega doskonale zorganizowany wypoczynek. Miejsce o niezwykłym klimacie, pyszne jedzenie, wykwalifikowana kadra, fantastyczne konie czekają na każdego!

Dlaczego warto wysłać Państwa dziecko właśnie do nas?

Kadra instruktorska

Dla Państwa dziecka nie ma lepszego miejsca do nauki jazdy konnej. Pracują u nas instruktorzy wyszkolenia podstawowego PZJ oraz instruktorzy rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna – osoby szkolące się systematycznie pod nadzorem instruktora sportu – pani Katarzyny Waligórskiej oraz trenera - pana Jacka Wodyńskiego. Nasi instruktorzy są czynnymi zawodnikami w dyscyplinie ujeżdżenia, skoków przez przeszkody, militari oraz jazdy w damskim siodle. Nasz Ośrodek od wielu lat jest kuźnią kadr dla licznych ośrodków jeździeckich w całej Polsce. Często spotykacie w swoich macierzystych ośrodkach jeździeckich instruktorów, którzy szkolili się właśnie u nas.

Konie

W naszej stajni czekają na Państwa kucyki i duże konie o różnym temperamencie. Wszystkie bardzo dobrze wyszkolone, ponieważ na co dzień pracują z nimi nasi instruktorzy. Każdy z naszych koni ma określony limit godzin pracy. Powoduje to, że konie, z którymi będą miały kontakt Państwa dzieci, są wypoczęte, zrelaksowane i chętne do pracy. Nie ma znaczenia, na jakim etapie nauki jest Państwa dziecko – u nas znajdzie konia idealnie pasującego do jego poziomu.

Obozy Jeździeckie Letnie- Folwark Toporzysko

Możliwość zdobycia odznaki jeździeckiej PZJ

Nic więc dziwnego, że udział w naszym wakacyjnym obozie doskonale przygotowuje do egzaminów na odznaki jeździeckie PZJ. W ośrodku można przystąpić do egzaminu na: odznaki jeździeckie PZJ, odznakę „Jeżdżę Konno”, a także uzyskać odznakę „Konno przez Podbabiogórze”.

Obozy Jeździeckie Letnie- Folwark Toporzysko

Rzetelnie prowadzone zajęcia jeździeckie

Nasz ośrodek dysponuje rozbudowaną infrastrukturą jeździecką. Do dyspozycji mamy dwa place o podłożu kwarcowym (30x70m oraz 20x40m), a także krytą ujeżdżalnię 24x48m. Położenie w środku gór (Beskidu Makowskiego) daje możliwość organizowania niezapomnianych spacerów w terenie. Nasi podopieczni pozostają pod opieką instruktora od rozpoczęcia przygotowywania konia do jazdy, przez samą jazdę, aż po bezpieczne odprowadzenie wierzchowca do stajni. Jazdy podstawowe są organizowane w zespołach maksymalnie 6-osobowych (dla osób samodzielnie jeżdżących), a nauka na lonży prowadzona jest indywidualnie. Zajęcia w grupie trwają 60 min, a jednorazowa lekcja na lonży - 30 min. Podczas zajęć podstawowych osoby deklarujące chęć podejścia do egzaminu na brązową odznakę PZJ mogą szlifować elementy czworoboku oraz parkuru do wysokości 70 cm. Podczas obozów istnieje także możliwość sportowych jazd skokowych o wysokościach przeszkód powyżej 70 cm w ramach indywidualnych zajęć dodatkowych. Treningi te dedykowane są uczestnikom posiadającym odznakę brązową oraz deklarujących chęć podejścia do egzaminu na odznakę srebrną.

Jeźdźcy samodzielnie przygotowują konie do jazdy i rozsiodłują po jeździe (pod bacznym okiem instruktora, który pomaga w razie potrzeby).

Uczestnicy naszych obozów już od pierwszego dnia są przydzieleni do grup, łączących jeźdźców o podobnym poziomie umiejętności, by zajęcia były jak najbardziej efektywne.

Bogaty program zajęć pozajeździeckich

Naszą tradycją jest dobrowolny udział dzieci i młodzieży w zajęciach, a program pobytu budowany jest przy ich współudziale. Podczas zajęć staramy się wykorzystać piękną okolicę naszego ośrodka. Wyjścia nad strumyk i krótkie spacery to codzienność. Podczas pobytu wychodzimy na przynajmniej jedną wycieczkę w góry (Hala Krupowa, Luboń Wielki). Wieczorami organizujemy ogniska lub nocne gry terenowe, takie jak świetlik czy komandos. Na terenie ośrodka dysponujemy boiskiem do siatkówki plażowej oraz łąkami, na których opiekunowie przeprowadzają zawody sportowe. Stoi także u nas chałupa w stylu orawskim, gdzie organizujemy zajęcia z pieczenia chleba oraz wyrobu masła i białego sera. U nas nikt się nie nudzi, zawsze jest co robić.

Niezapomniane noce i pyszne jedzenie

Nasz ośrodek położony jest z dala od wsi, na polanie w środku lasu. W bezpośredniej okolicy nie ma żadnych trucicieli, a płynące naszą doliną od Babiej Góry powietrze jest niezwykle czyste. To powoduje, że u nas można naprawdę odpocząć.

 

Na terenie ośrodka mamy własną kuchnię, w której Panie kucharki przygotowują domowe posiłki, uwzględniając upodobania naszych gości. Największym powodzeniem cieszą się oczywiście naleśniki, racuchy czy ryż z borówkami, ale i zwolennicy solidnej porcji mięsa będą usatysfakcjonowani. Zaś dla tych, którzy mięsu mówią zdecydowane „nie”, przygotowujemy posiłki wegetariańskie.

Obozy Jeździeckie Letnie- Folwark Toporzysko

Doświadczenie

Ponad 20 lat organizacji wakacji, zielonych szkół oraz kursów to najlepsza rekomendacja. Rzadko który ośrodek w Polsce może pochwalić się równie wielkim doświadczeniem. My się już nie uczymy- my po prostu wiemy, „jak to się robi”. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna, jaką dysponujemy, jest pełna pomysłów. Nie powielamy schematów – my stawiamy na ciągły rozwój i dostosowujemy się do oczekiwań dzieci i młodzieży „ładujących u nas akumulatory” na nowy rok szkolny. Oferujemy wiele zajęć tematycznych, nie tylko z jeździectwa i opieki nad końmi. Nasze zajęcia pozajeździeckie to między innymi: wiedza o kawalerii i historia jazdy polskiej na tle wydarzeń historycznych, gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu (podchody i gry terenowe), zajęcia plastyczne, imprezy integracyjne (ogniska, grill, dyskoteki).

 

By zapisać swoje dziecko na obóz w Folwarku Toporzysko wystarczy:

 • wstępne zgłoszenie mailowe lub telefoniczne i podanie danych dziecka oraz wariantu obozu
 • wysłanie do Folwarku wypełnionej umowy
 • wpłacenie zaliczki w wysokości 550 zł (do 2 tygodni od dnia wstępnego zgłoszenia)
 • wpłacenia pozostałej kwoty za obóz (najpóźniej w dniu rozpoczęcia turnusu)
 • dostarczenie karty kwalifikacyjnej (najpóźniej w dniu rozpoczęcia obozu).

 

Koszt obozów letnich w 2019:

rekreacyjne:

 • pokój 2-osobowy 2 250 zł
 • pokój 3-osobowy 2 150
 • pokój 4-osobowy 2 050
 • "studio" s3 i s4 2 100 zł
 • "studio" s5 i s6 2 000 zł

Terminy turnusów 2019:

 • 0 turnus 9-15.06 - 1025 zł od osoby
 • 00 turnus 16-22.06 - 1025 zł od osoby
 • I turnus 23.06-6.07
 • II turnus 7-20.07
 • III turnus 21.07-3.08
 • IV turnus 4-17.08
 • V turnus 18-31.08

  Koniecznie wypełnijcie dokumenty niezbędne do zgłoszenia obozowicza:

 

Zaliczka 550 zł tytułem: Wakacje 2019/ Nazwisko Imię dziecka/ Wariant obozu/ Nr.Turnusu np. W2019/ Jan Kowalski/ Wariant jeździecki/I

 

Dane do przelewu:

Folwark Toporzysko Dariusz Waligórski

34-240 Jordanów, Toporzysko 454

PKO BP 85 1020 3466 0000 9802 0041 3005

Potrzebujecie więcej informacji?

 

Uwaga - ośrodek jest zasilany w energię elektryczną z agregatu. Prąd nie jest dostępny przez całą dobę, z tego powodu polecamy zabrać ze sobą latarki.