Zapraszamy dzieci i młodzież na zielone szkoły i jednodniowe wycieczki do naszego ośrodka.

Mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć i organizowaniu wypoczynku dla osób w każdym wieku.

Położenie ośrodka w malowniczej okolicy, z dala od zamieszkanych terenów, zapewnia spokój i bezpieczeństwo.

Podczas organizacji zajęć można wykorzystaj jedną z dwóch sal multimedialnych (projektor, nagłośnienie, telewizory) oraz w razie brzydkiej pogody schronić się pod namiotem o wymiarach 10 x 20m.

W pobliżu ośrodka wyznaczone jest specjalne miejsce ogniskowe z zadaszeniem, ławami i stołami , można również zorganizować grilla.

Oferujemy również organizację zajęć tematycznych:

ABC jeździectwa

Zajęcia prowadzone przez instruktora jazdy konnej, dostosowane do wieku i poziomu uczestników zajęć. Słuchacze zdobywają najbardziej istotne informacje o życiu i sposobach użytkowania koni. Poznają rasy koni, umaszczenie i zwyczaje tych pięknych zwierząt. Prowadzący zajęcia opowie o podstawowych dyscyplinach sportowych z udziałem koni. Zapozna z osprzętem używanym do pielęgnacji i jazdy. Dodatkowo zajęcia mogą zawierać elementy praktyczne, jak czyszczenie konia, siodłanie, kiełznanie pod okiem osób wykwalifikowanych.

Koń i ja

Czas trwania: opcjonalnie 15-30 minut.
Zajęcia praktyczne – jeździeckie - prowadzone w formie dostosowanej do umiejętności i wieku uczestników. Najmłodszym i najmniej doświadczonym proponujemy spacery i ćwiczenia na koniu. Dla osób pewniej czujących się w kontakcie z koniem mamy do zaoferowania zajęcia jeździeckie na lonży. Ci, którzy jeżdżą już konno, mogą spróbować u nas jazdy z naszymi instruktorami.

Ułani, ułani malowane dzieci…

Zajęcia prowadzone przez współczesnych kawalerzystów ochotników, członków Szwadronu Toporzysko w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych. Obejmują ciekawą opowieść o historii kawalerii, prezentacje umundurowania oraz rzędu wojskowego (siodło i ogłowie) oraz pokaz wyszkolenia kawaleryjskiego - władania białą bronią (lancą i szablą) w wykonaniu mistrzów Polski w dyscyplinie militari. Celem zajęć jest przekazanie młodym ludziom ducha kawalerii i zachęcenie ich do samodzielnego poszukiwania dalszych informacji o historii Polski.

Zajęcia z wypieku tradycyjnego chleba

Zajęcia prowadzone są w formie praktycznej w Orawskiej Chałupie znajdującej się na terenie naszego ośrodka. Wystrój, klimat, atmosfera i zapach świeżo upieczonego chleba pozwalają poczuć urok życia na polskiej wsi XVIII wieku.

Zajęcia z obróbki mleka (masło i sery)

Program zajęć obejmuje wizytę w gospodarstwie rolniczym. Uczestnicy zajęć spróbują swoich sił w udoju mleka, wysłuchają opowiadania gospodarza o życiu hodowcy. Po wizycie w gospodarstwie ciąg dalszy odbywa się w naszym ośrodku. Przy pomocy tradycyjnych maślniczek uczestnicy wyrabiają masło. Warzą także zsiadłe mleko, z którego powstają białe serki. Zajęcia godne polecenia, angażujące grupę, wzbudzające ciekawość uczestników.

Zakres zajęć tematycznych, długość pobytu i inne szczegóły można ustalić indywidualnie.

 

Uwaga - ośrodek jest zasilany w energię elektryczną z agregatu. Prąd nie jest dostępny przez całą dobę, z tego powodu polecamy zabrać ze sobą latarki.